Cronogomet.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ćiro: Sretan pobjedom, ali zabrinut zbog igre

Go down

Ćiro: Sretan pobjedom, ali zabrinut zbog igre Empty Ćiro: Sretan pobjedom, ali zabrinut zbog igre

Postaj by Nogometni Kantun 09.06.08 17:13

Posebni komentator Hine za Euro Miroslav Ćiro Blažević istaknuo je nakon utakmice protiv Austrije da svi trebamo biti sretni zbog pobjede ali i zabrinuti zbog načina na koji smo do nje došli

Ćiro: Sretan pobjedom, ali zabrinut zbog igre 0b89441f3f289f1f491ca3c5c5a3d721_content_fullwidth
Legendarnog Ćiru ipak brine način do koji smo došli do pobjede nad Austrijancima



Sretni smo, naravno, jer smo realizirali najbitnije. Način na koji smo to uspjeli je dosta zabrinjavajući. Bilo bi opasno, možda i fatalno, da se ne pozabavimo činjenicom da nam igra nije na željenoj razini. Naš talentirani izbornik sigurno kao i mi svi ima uvid u ovu činjenicu. Kažem namjerno 'svi' jer mi stručnjaci smo skloni potcijeniti one kojima to nije specijalnost, ali i oni isto tako vide.

Činjenica je da cijela nacija živi s reprezentacijom svo vrijeme Europskog prvenstva, a 150.000 Hrvata sinoć je bilo u Beču. Gledam s oduševljenjem našu mladost kako se vesele na ulicama Zagreba do kasno u noć i slave našu pobjedu.

Očekivanja su velika pa je i zabrinutost jednako tako golema. Nismo ispoljili željenu moć niti željenu uvjerljivost nad partnerom, protivnikom koji je objektivno dosta slabiji od nas. Dapače, njima je pripao finiš utakmice i oni su imali evidentnu inicijativu u završnici koja bi morala upozoriti na deficit svega onoga što ukratko zovemo 'fizička spremljenost'.

Fenomen čovjeka mi je poznat, a nadasve mi je poznat fenomen nogometaša. U osobitom nadahnuću on je u stanju napraviti više no što u datom trenutku zaista može.

Stavite se, dragi naši igrači, u to fanatično stanje koje će vam omogućiti učinak za kojeg objektivno niste spremni, a za kojim mi toliko žudimo. Prilagođavanje na situaciju koja se prezentira jednako je inteligencija.

Očekuje nas Njemačka. Strategija je sastavni dio jedne borbe. Istina viteške, ali ipak borbe. Biti inteligentan strateg je veliki adut u jednoj nogometnoj utakmici.

Cilj je jasan - kvalifikacija za četvrtfinale. Izabrati najsvrsishodniju koncepciju kako doći do cilja, kako ne izgubiti od Nijemaca. Ne sumnjam da će Bilić naći najadekvatnijii način. Ali, i najveći strateg bez fanatičnih, odlučnih boraca, ne može realizirati svoju zamisao.

Zato dragi naši nogometaši uzmite ovu sljedeću utakmicu onako kako bi to Shakespeare znao reći 'atre ou pas etre' ili 'biti ili ne biti'.

Kada ste u takvom stanju cijela nacija može očekivati još jednu novu radost i izbrisati postojeću zabrinutost.

Hina-ep-2008.com

Nogometni Kantun
Newbie
Newbie

Broj postova : 15
Join date : 06.06.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.